Знанието и работата с Акашовите записи е известно и познато още от дълбока древност. Макар за известно време (за период от около няколко хиляди години) знанието за тях да е била достояние само на ограничен кръг хора, с навлизането на новите енергии и новата епоха - информацията става все по-достъпно. Все повече хора си позволяват да повярват на самите себе си - че когато търсиш пътя за собственото си развитие - идва и помоща. Много хора дори успяват спонтанно да достигнат полето на собствените си Акашови записи и съвсем интуитивно да работят с това поле. Много от нашите прозрение или вдъхновения идват именно от там.
Всеки докоснал се до това пространство разбира, че то е най-вече място и способ за Себе-Усъвършенстване и развитие, осъзнаване на собствената си същност и постигане на духовно Осъзнаване. Това не е място, в което информацията е статична и непроменима - както за миналото, така и за бъдещето. Това е мястото, където всеки от нас може да работи активно за себе си и собственото си развитие, както и да е от помощ и на много други по техния път.
Това е мястото, в което всеки със своето Чисто Намерени и Осъзнатост, може да достигне висините на своята Божествена същност. Няма ограничение в работата и насоките на развитие и изследване на това Свещено Пространство - ограниченията са само тези, които ние ще си поставим сами.
Добре дошли в това приключение на Духа, на Себе-Осъзнаване и Радост. Защото в това е и същността на Съществуването!
Работя с метода на Акашовите Записи от 2011 година. През този период съм направил множество лични разчитания на Акашови записи, отговори на въпроси както и помощ при усвояване и работа с метода на разчитане. Поддържам сайта на "Акашови записи" с цел да дам възможност на всеки да намери информация за това какво представляват те и как ни помагат!
Усетете всеки атом и всяка клетка от Вас като жив организъм, като нещо, което се нуждае от Вашата, а не божествената Любов. Любов то/тя получава винаги и навсякъде, но дали получава Вашата осъзната Любов по същия начин.
Защо е този панически страх от всичко? Каква е причината и как тя би могла да го преодолее?
Страхът не вдъхва живот на нищо.
Той живее на базата на друг живот.
Когато казваш "страх" - кое чувство имаш ти предвид - страха в Сърцето или страха в Ума?
Май страха в Ума е този, който те владее - не в Сърцето!
Кои са посланията Ви за него в този момент тук и сега?
Ти копнееш за любов в Сърцето, но скрита е тя там и чака. Дали ти искаш да проявиш твоята Любов или да отключиш Любовта във другия чрез теб. Не търси някого, в когото да отключваш Любовта. Веднъж отключил в тебе, в себе си, тя ще ти носи радост /и на другите/.
Защо съществуват измеренията - Йерархията, какъв е смисълът от тази подредба?
Тръгнеш ли по пътя - няма как да се придвижиш стоейки на едно място.
Тръгнеш ли по пътя - всяка крачка ще те придвижва напред, но пак ще се завърнеш там, където е било.
Как да продължа да работа с директорката на училището, с която имам вътрешен конфликт?
Хармонията е нещо, което се създава със Съзнание - и така Бога създаде Вселената и хармонията в нея. И пак със Съзнание я поддържа - като цвете - тя трябва да се полива, обгрижва, обича.
Ти търсиш хармонията, но защо не я създадеш. Думата има силата /т.е. самата дума "Хармония" също има силата да породи хармония/
Какви са плодовете на Дървото на Живота по принцип и в частност моето - те дарове ли са, които мога да споделям с другите хора?
Те са дарове - дарове на радостта. Не се случва често някой да ги заслужи. Упорита работа трябва за това.
Те не носят материални придобивки или нещо, което да използваш реално тук на Земята - те са трансцедентално знание. Не се уморявай да ги търсиш, защото знаеш, че те са за теб и те чакат.
Защо имам повече Ян енергия в този живот, а Владо повече Ин енергия - кой и защо определя това?
Никой не определя. Ти сама избираш ролята в играта - дрехата, костюма с който да играеш на сцената - и всеки има своите качества и свойства.
Не носиш нищо повече или по-малко от туй дето ти трябва. Само точното. Като точната смес за хляба - повече да туриш сол и не ще стане вкусен. Така и с вашите тела - физически, духовни. Те носят Вашата есенция.
Как да разбера /усетя/, че съм достигнала квантово ниво? Какви са признаците?
Усета няма да е физически - защото самата ти няма да си физическа повече. Това значи квантова - и тук и сега, и там и после, и утре и вчера - навсякъде по едно и също "време". Времето няма да го има - за това усета няма да е физически.
Подходящо ли е за мен да сменя фамилията си с тази на съпруга ми ?
Името - какво е то - дума - дума, на която сме предали смисъл - означение.
Но дали думата дава представата за Истината на нещата. Тя само обозначава - но не означава наистина. Казваме хиляди думи и колко от тях означават наистина нещо.
Метода за активиране на 12-те слоя на ДНК дойде като следствие от няколко събития.
Първото от тях беше 12-тата книга на КРИОН „Дванадесетте слоя на ДНК“, която е и първата и последна, за сега, книга, която съм чел на КРИОН. Там доста подробно се описват отделните дванадесет слоя на ДНК - техните свойства и качества.